Markalaşma Neden Önemli?

Kalabalıkta Öne Çıkın!

Hızla küreselleşen dünyada işletmeler, teknolojinin sağladığı imkânlarla, daha önceden ulaşamadıkları pazarlara kolayca girme imkânı bulabilmektedirler. Bu pazarlara girerken ürünün markası, imajı, konumlandırması, pazarlama stratejisi, reklâm stratejisi, kişiliği, mesajı ve logosu
gibi kavramlar ön plana çıkmaktadır. Böyle bir dünyada ise işletmeler markalaşma gereğini her geçen gün daha yakından hissetmektedirler.

Marka işletmenin mal ya da hizmetlerini başka bir işletmenin mal ya da hizmetlerinden ayırt etmek amacıyla kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi ve ambalajı gibi, çizimle görüntülenebilen ya da benzer biçimde ifade edilebilen baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretlerdir.

Marka olmak ise, işletme (yönetim, organizasyon, sistem), Üretim (mal ya da hizmet), Pazarlama, Satış, Dağıtım, Servis ve Tanıtım (kurumsal kimlik, halkla ilişkiler, reklâm) konularında, işletmenin bir bütün olarak başarılı olması (verimli) anlamını taşır.

  • ­İşletmeniz için modern ve akılda kalıcı logo kullanın.
  • ­Kalabalığın içinde öne çıkan marka olun.
  • ­Markayı yeniden tasarlamaya yönelik stratejik yaklaşımlar kullanın.

İşletmenin, markası olan ürünleri daha kolay tanınır. Ürünlere olan talebi arttırır, uzun dönemde marka kullanımı satışları istikrarlı hale getirir. Ürün üzerinde bağlılık yaratır. İşletmeler marka kullanımı sayesinde ürünlerini pazara sunarken zorlanmaz ve pazarı kontrol etmek kolaylaşır.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Logo Tasarım Sürecimiz

Kapsamlı logo tasarım stratejimiz, işiniz için mükemmel hazırlanmış bir logo sağlar.

Araştırma

Bu adımda tasarımcı ile beraber proje sahibinin de global anlamda ön araştırma yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu ön araştırma rakip firmalar, benzer projeler, renk bilgisi, sektörde yer alan başarılı örnek işler dahilinde tutulabilmektedir. Araştırma yapmanın bir çok önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki markayı ve sektörü iyi tanımak, sektördeki markaları incelemek. Sektörde yer alan kurumsallaşmış markaların yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak. İzlemiş oldukları iletişim biçimleri hakkında sahibi olmak yapılacak logo tasarımı ve Kurumsal Kimlik Tasarımı için büyük fayda sağlamaktadır.

Eskiz Çizimleri

Hazırlanan logo tasarımının ilk temellerinin atıldığı kare kalem çalışmaları ve tipografi için yapılmış karalamalardan oluşmaktadır. Eskiz çalışma aşamasına geçtiğimizde logo tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar. Hazırladığımız eskiz çalışmalar sayesinde daha hızlı yol alma imkanı sağlamaktayız. Logo üzerindeki var olan hataları daha çabuk kavrayabilir ve çözebiliyoruz. Logo tasarımına ihtiyaç duyan kurum yada kişilerin bu çalışmaları görmesine gerek yoktur, talep edildiği takdirde gösterim sağlayabiliyoruz. Bu çalışmalar tasarımın hazırlanma hızını ve sağlıklı ilerleme amacı ile yapılmaktadır. Bu yöntem bir çok tasarımcı ve ajans tarafından Logo Tasarım Süreci işlemine dahil edilmektedir.

Dijitalize Etme

Oluşturduğunuz eskiz çalışmaları ve yazı tipi çizimlerini referans alarak logo tasarımın oluşturma adımına geçiyoruz. Vektör tabanlı olarak çizim yapmanıza olanak sağlayan programlardan her hangi birisi ile Adobe Illustrator veya Corel sayesinde hatları kesinleşmiş logo eskizlerini dijital ortama aktararak gerekli görsel düzenlemeleri sağlıyoruz.

Renklendirme

Renk seçimi logo tasarım süreci konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu durum ile ilgili uzun süredir makale ve renk bilgisi yazıları yayınlıyoruz. Yanlış yapılan renk seçimleri markanın ve logo tasarımın kötü ve yanlış algılanmasına neden olabilmektedir. Renklerin temsil etmiş oldukları mana ve insanlar üzerinde bıraktığı duygusal etkilerin hangi anlamlara geldiği konusunda müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Final Logo

Sunum kısmı logo tasarım süreci ve izlediğimiz adımların en keyifli ve zevkli kısmını kapsamaktadır. Eğer bu adıma geldiysek sizin için düşündüğümüz, ürettiğimiz, çizdiğimiz ve bulduğumuz fikirleri görme zamanı gelmiştir demek. Logo tasarım sunumunu 3 farklı logo tasarımı ile yapmaktayız. Hazırlamış olduğumuz bu logo tasarımlarının ifade ettiği renkler, anlamlar,  vermiş olduğu mesaj, kurumsal kimlik tasarımı üzerinde ki demosu gibi adımları kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Bu adımın arından onay ve revize için markadan geri dönüş beklemekte ve onayı alınan logo tasarımını marka ve logo tescili yapmak için gerekli dosyaları hazırlamaktayız. Aynı zamanda logo tasarımın JPG, PNG, AI, EPS, PSD ve PDF dosya formatları ile teslimini gerçekleştirmekteyiz.

WhatsApp WhatsApp