Çarpıcı Grafik / Baskı Tasarımı

Fonksiyon ve tasarım aynı şekilde önemlidir.

Girişimcilerin projelerini tüketiciye sunmadan önce bütün görünüşü, dolayısıyla tasarım öğelerini gözden geçirmeleri ve dikkatle planlamaları gerekiyor. Richard Branson’un “Importance of Design” makalesine göre, işinizin tasarım gerektiren ürünleri hakkında dikkate almanız gereken 3 ana madde var.

  • ­Müşterinize sunduğunuz ürün, sizin kim olduğunuzu gösterir.
  • ­Estetik, ürün satışını artırır.
  • ­İyi tasarım müşterinin seçmesini kolaylaştırır.

A noktasından B noktasına en kolay ve en hızlı şekilde gitmek için doğru yol seçilmelidir. Tasarımlarınız aynı zamanda kullanışlı olmadır ki kullanıcıyı yormadan işlevini yürütebilsin…

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Grafik Tasarım Sürecimiz

Kapsamlı grafik tasarım stratejimiz, işiniz için mükemmel hazırlanmış bir web sitesi sağlar.

Araştırma

Bu adımda tasarımcı ile beraber proje sahibinin de global anlamda ön araştırma yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu ön araştırma rakip firmalar, benzer projeler, renk bilgisi, sektörde yer alan başarılı örnek işler dahilinde tutulabilmektedir. Araştırma yapmanın bir çok önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki markayı ve sektörü iyi tanımak, sektördeki markaları incelemek. Sektörde yer alan kurumsallaşmış markaların yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak. İzlemiş oldukları iletişim biçimleri hakkında sahibi olmak yapılacak logo tasarımı ve Kurumsal Kimlik Tasarımı için büyük fayda sağlamaktadır.

Eskiz Çizimleri

Hazırlanan grafik tasarımının ilk temellerinin atıldığı kara kalem çalışmaları ve tipografi için yapılmış karalamalardan oluşmaktadır. Eskiz çalışma aşamasına geçtiğimizde grafik tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar. Hazırladığımız eskiz çalışmalar sayesinde daha hızlı yol alma imkanı sağlamaktayız.Grafik üzerindeki var olan hataları daha çabuk kavrayabilir ve çözebiliyoruz. Grafik tasarımına ihtiyaç duyan kurum yada kişilerin bu çalışmaları görmesine gerek yoktur, talep edildiği takdirde gösterim sağlayabiliyoruz. Bu çalışmalar tasarımın hazırlanma hızını ve sağlıklı ilerleme amacı ile yapılmaktadır. Bu yöntem bir çok tasarımcı ve ajans tarafından Grafik Tasarım Süreci işlemine dahil edilmektedir.

Dijitalize Etme

Oluşturduğunuz eskiz çalışmaları ve yazı tipi çizimlerini referans alarak grafik tasarımın oluşturma adımına geçiyoruz. Vektör tabanlı olarak çizim yapmanıza olanak sağlayan programlardan her hangi birisi ile Adobe Illustrator veya Corel sayesinde hatları kesinleşmiş grafik eskizlerini dijital ortama aktararak gerekli görsel düzenlemeleri sağlıyoruz.

Reklendirme

Renk seçimi grafik tasarım süreci konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu durum ile ilgili uzun süredir makale ve renk bilgisi yazıları yayınlıyoruz. Yanlış yapılan renk seçimleri markanın ve grafik tasarımın kötü ve yanlış algılanmasına neden olabilmektedir. Renklerin temsil etmiş oldukları mana ve insanlar üzerinde bıraktığı duygusal etkilerin hangi anlamlara geldiği konusunda müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Final

Sunum kısmı grafik tasarım süreci ve izlediğimiz adımların en keyifli ve zevkli kısmını kapsamaktadır. Eğer bu adıma geldiysek sizin için düşündüğümüz, ürettiğimiz, çizdiğimiz ve bulduğumuz fikirleri görme zamanı gelmiştir demek. Grafik tasarım sunumunu 2 farklı tasarım ile yapmaktayız. Hazırlamış olduğumuz bu grafik tasarımlarının ifade ettiği renkler, anlamlar,  vermiş olduğu mesaj, kurumsal kimlik tasarımı üzerinde ki demosu gibi adımları kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Bu adımın arından onay ve revize için markadan geri dönüş beklemekte ve onayı alınan grafik tasarımını baskıya ve sosyal medya üzerinden paylaşılabilecek formatlarda hazırlamaktayız. Aynı zamanda isteğe göre grafik tasarımın JPG, PNG, AI, EPS, PSD ve PDF dosya formatları ile teslimini gerçekleştirmekteyiz.

WhatsApp WhatsApp