Doğru Noktalarda Görsel Pazarlama

Görüntülü Pazarlama ile YG’nizi Artırın

Dijital marketing stratejilerinizde görsel pazarlama kullanıyor musunuz? Markanız için görsel pazarlamanın önemine ve neden kullanmanız gerektiğine birlikte bakalım.

Günümüzün içerik pazarlama stratejilerinde görselliğin önemi yadsınamayacak bir gerçek. Y Kuşağı ve Z Jenerasyonu, tüketim tercihlerinde markaların paylaştığı görsellere oldukça önem veriyor. Fotoğraf, illüstrasyon, poster, infografik ve videolar markanın sosyal medya ve içerik pazarlama stratejileri için oldukça büyük önem taşıyor.

  • ­İyi yazılmış içerik daha fazla izleyici çekiyor.
  • ­Çarpıcı görsel pazarlama tasarımları.
  • ­Açılış sayfası tasarımı ve entegrasyonu.

Başarılı bir içerik pazarlamanın yolu, günümüzde neredeyse tamamen görsellikten geçiyor. Görsel pazarlama, marka içeriğinin öne çıkmasına imkan sağlarken sosyal medya kanallarında ve diğer dijital mecralarda beğeni toplayan içerikler için en çok kullanılan yöntemlerden… Video görselliği hafızaya doğrudan hitap ettiği için günümüzde en çok tercih edilen içerik pazarlama stratejileri arasında yer alıyor. Görsel içerik pazarlamasının önemli hale gelmesinin nedenleri arasında Youtube, Instagram, Vine, Pinterest gibi sosyal medya kanallarının da payının olduğunu eklemek gerek.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Our SEO Process

Our comprehensive SEO strategy ensures increase in ranking in different search engines.

Araştırma

Bu adımda tasarımcı ile beraber proje sahibinin de global anlamda ön araştırma yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu ön araştırma rakip firmalar, benzer projeler, renk bilgisi, sektörde yer alan başarılı örnek işler dahilinde tutulabilmektedir. Araştırma yapmanın bir çok önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki markayı ve sektörü iyi tanımak, sektördeki markaları incelemek. Sektörde yer alan kurumsallaşmış markaların yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak. İzlemiş oldukları iletişim biçimleri hakkında sahibi olmak yapılacak logo tasarımı ve Kurumsal Kimlik Tasarımı için büyük fayda sağlamaktadır.

Eskiz Çizimleri

Hazırlanan grafik tasarımının ilk temellerinin atıldığı kara kalem çalışmaları ve tipografi için yapılmış karalamalardan oluşmaktadır. Eskiz çalışma aşamasına geçtiğimizde grafik tasarımı için kurguladığımız genel hatlar burada şekil almaya başlar. Hazırladığımız eskiz çalışmalar sayesinde daha hızlı yol alma imkanı sağlamaktayız.Grafik üzerindeki var olan hataları daha çabuk kavrayabilir ve çözebiliyoruz. Grafik tasarımına ihtiyaç duyan kurum yada kişilerin bu çalışmaları görmesine gerek yoktur, talep edildiği takdirde gösterim sağlayabiliyoruz. Bu çalışmalar tasarımın hazırlanma hızını ve sağlıklı ilerleme amacı ile yapılmaktadır. Bu yöntem bir çok tasarımcı ve ajans tarafından Grafik Tasarım Süreci işlemine dahil edilmektedir.

Dijitalize Etme

Oluşturduğunuz eskiz çalışmaları ve yazı tipi çizimlerini referans alarak grafik tasarımın oluşturma adımına geçiyoruz. Vektör tabanlı olarak çizim yapmanıza olanak sağlayan programlardan her hangi birisi ile Adobe Illustrator veya Corel sayesinde hatları kesinleşmiş grafik eskizlerini dijital ortama aktararak gerekli görsel düzenlemeleri sağlıyoruz.

Reklendirme

Renk seçimi grafik tasarım süreci konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu durum ile ilgili uzun süredir makale ve renk bilgisi yazıları yayınlıyoruz. Yanlış yapılan renk seçimleri markanın ve grafik tasarımın kötü ve yanlış algılanmasına neden olabilmektedir. Renklerin temsil etmiş oldukları mana ve insanlar üzerinde bıraktığı duygusal etkilerin hangi anlamlara geldiği konusunda müşterilerimizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Final

Sunum kısmı grafik tasarım süreci ve izlediğimiz adımların en keyifli ve zevkli kısmını kapsamaktadır. Eğer bu adıma geldiysek sizin için düşündüğümüz, ürettiğimiz, çizdiğimiz ve bulduğumuz fikirleri görme zamanı gelmiştir demek. Grafik tasarım sunumunu 2 farklı tasarım ile yapmaktayız. Hazırlamış olduğumuz bu grafik tasarımlarının ifade ettiği renkler, anlamlar,  vermiş olduğu mesaj, kurumsal kimlik tasarımı üzerinde ki demosu gibi adımları kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Bu adımın arından onay ve revize için markadan geri dönüş beklemekte ve onayı alınan grafik tasarımını baskıya ve sosyal medya üzerinden paylaşılabilecek formatlarda hazırlamaktayız. Aynı zamanda isteğe göre grafik tasarımın JPG, PNG, AI, EPS, PSD ve PDF dosya formatları ile teslimini gerçekleştirmekteyiz.

Öne Çıkan Tasarımlar

WhatsApp WhatsApp